W jaki sposób dobrać rozmiar prezerwatywy?

0 Comments

Prezerwatywy są bardzo popularnymi i łatwo dostępnymi środkami antykoncepcyjnymi. Co ważne, zakupić je można w różnych kolorach, zapachach i smakach. Niektóre modele zostały dodatkowo wyposażone w wypustki wzmagające doznania.

Większość z nich jest w uniwersalnym rozmiarze. Warto jednak wybrać idealnie dopasowany rozmiar kondomu, różne ich wielkości dostępne są między innymi w aptekach.

W jaki sposób dobrać rozmiar prezerwatywy?

Chcąc dobrać optymalny rozmiar, należy przede wszystkim najpierw dokonać pomiaru długości oraz obwodu członka w trakcie wzwodu. Warto znaleźć idealny model dla siebie i dokonać wcześniejszych przymiarek na sobie, przed użyciem danej wielkości prezerwatywy.

Prezerwatywa powinna dokładnie przylegać do członka, co przełoży się bezpośrednio na komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania. Mężczyzna może również liczyć na spotęgowane doznania w trakcie penetracji i większą przyjemność z kontaktu seksualnego.

Średnica członka powinna być zmierzona w trakcie jego pełnego wzwodu. Producenci stosują tabele rozmiarów swoich prezerwatyw, co znacznie ułatwi wybór. Przyjmowane są takie oto kryteria:

  • obwód penisa od 9,5 do 10 cm- średnica prezerwatywy 47 mm
  • obwód penisa od 10 do 11 cm- średnica prezerwatywy 49 mm
  • obwód penisa od 11 do 11,5- średnica prezerwatywy 53 mm
  • obwód penisa od 11,5 do 12 cm- średnica prezerwatywy 56 mm
  • obwód penisa od 12 do 13- średnica prezerwatywy 60 mm
  • obwód penisa od 13 do 14- średnica prezerwatywy 64 mm
  • obwód penisa od 14 do 15 mm- średnica prezerwatywy 69 mm

Gdzie można znaleźć informację o rozmiarze kondomu?

Taka informacja zamieszczona jest przez producenta głównie z tyłu opakowania, przeważnie niewielkim druczkiem. Długość nie jest nigdy opisywana, gdyż norma wynosi 18 cm, jest więc to wymiar uniwersalny.

Niekiedy można również spotkać kondomy dedykowane dla panów mających penisa osiągającego 20 cm w trakcie wzwodu. Według statystyk średni długość penisa w różnych populacjach wynosi od 11 do 17,5 cm.

Niestety według badaczy, mężczyźni często mają problem z zawyżaniem rozmiaru swojego penisa. Co ważne, rzadko który pan rasy białej ma członka dłuższego aniżeli 18 cm. Największymi członkami cieszą się mężczyźni rasy czarnej, a najmniejszymi Azjaci. Europejczycy natomiast posiadają średniej wielkości przyrodzenie.

Dlaczego dobranie idealnego rozmiaru prezerwatywy jest takie ważne?

Rozmiar kondomu jest niezwykle ważny, gdyż wpływa przede wszystkim na komfort użytkowania prezerwatywy. Oprócz tego, wpływa on na jej skuteczność jako środka antykoncepcyjnego, ochraniającego przed chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz przed nieplanowaną ciążą.

Prezerwatywa powinna być dobrze dopasowana do penisa, w ten sposób można zadbać o jej wysoką skuteczność. Nieodpowiedni kondom może spowodować dyskomfort w trakcie seksu i zepsuć łóżkowe igraszki. Mężczyzna może odczuć ucisk na penisie, ponadto może także dojść w trakcie stosunku do pęknięcia prezerwatywy, co może nieść ze sobą przykre konsekwencje.

Za duża prezerwatywa może natomiast zsuwać się podczas stosunku, przez co nie będzie stanowiła żadnego zabezpieczenia. Warto zakupić perfekcyjnie dobrane prezerwatywy, aby zapewnić sobie przyjemny, a zarazem bezpieczny seks. Bez problemu można dobrać rozmiar, gdyż na rynku znajduje się ich bogaty wybór.

W sklepach czy kioskach zazwyczaj dostępne są produkty o uniwersalnym rozmiarze, czyli 53-56 mm średnicy. Jeśli chce się zakupić prezerwatywę o mniejszej bądź większej średnicy najlepiej udać się do apteki, jednakowo tej stacjonarnej czy też internetowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *