Sposoby na podniecenie mężczyzny. Co robić, by rozpalić faceta?

0 Comments

Słabsze podniecenie seksualne u mężczyzn da się zauważyć gołym okiem. Namiętność i pożądanie z pierwszych miesięcy związku ustępuje z czasem miejsca obojętności i stronieniu od wizyt w sypialni.

Ma na to wpływ wiele czynników, które są mieszanką emocji, psychiki i reakcji fizjologicznych organizmu. W tekście podpowiadamy, co zrobić, żeby podniecić mężczyznę i zwiększyć jego ochotę na seks.

Jak podniecić mężczyznę?

Ważną kwestią jest poznanie czynników, które wzbudzają pożądanie u mężczyzn. Dla niektórych panów podniecenie wywoływać może atrakcyjny widok, innych poruszy zapach lub przywołanie pikantnego wspomnienia. Jednym z bardziej niezawodnych sposobów na wzbudzenie erekcji jest dotyk.

Chodzi zarówno o miejsca intymne, jak i strefy erogenne. Te znajdują się między innymi na uszach, szyi i ramionach. Ich pobudzanie wprawia w działanie układ nerwowy i krwionośny – elementy odpowiedzialne za wzwód.

Warto pamiętać, że podniecenie może wywołać także dotykanie ciała partnerki. Pozwólcie sobie na to po romantycznej kolacji lub dyskretnie zajmijcie się sobą w nietypowym dla Was miejscu.

Dawna namiętność w związku

Brak podniecenia może być efektem wypalonej temperatury w związku. Rutyna i codzienne obowiązki nie sprzyjają częstym wizytom w sypialni, o czym warto pamiętać.

Czynnikiem osłabiającym ochotę na seks jest też napięcie między partnerami. Przebyte kłótnie i nieprzepracowane konflikty zmniejszają atrakcyjność partnera i chęć na współżycie. Jak to zmienić?

Panowie mogą zatroszczyć się o kondycję swojej psychiki. Relaks zapewni spacer, masaż lub kilka godzin na rowerze. Warto pomyśleć nad ograniczeniem alkoholu i papierosów, a z jadłospisu usunąć jedzenie z fast foodów.

Do codziennej rutyny można włączyć wspólne spędzanie czasu z partnerką. Seksuolodzy podkreślają, że im bardziej zrelaksowany umysł, tym większa skłonność do przeżywania przyjemności.

Co mogą zrobić panie? Przejąć inicjatywę! Temperaturę w sypialni podkręci seksowna bielizna lub gadżety erotyczne. Można dać się ponieść pikantnym fantazjom i porzucić strach przed mężczyzną.

Panowie lubią, gdy to kobieta stara się o zainicjowanie zbliżenia. Romantyczna kolacja i złamanie rutyny w sypialni mogą być skutecznym sposobem na wzbudzenie podniecenia.

Dlaczego erekcja pojawia się coraz rzadziej?

Przyczyn może być kilka i nie leżą one wyłącznie w rutynie, która pojawiła się w związku. Słabsze podniecenie seksualne u panów może być efektem chorób. Zaburzenia erekcji wywołują m.in. dolegliwości atakujące układ krwionośny. Przypadłości, takie jak miażdżyca i nadciśnienie osłabiają przepływ krwi w prąciu i zmniejszają sprawność seksualną.

Inny z czynników znajdować się może w układzie nerwowym. W tym wypadku rzadziej pojawiający się wzwód to efekt narażenia na stres i przemęczenie. Problem dotyka panów cierpiących na depresję, czy zmagających się z problemami w pracy. W takich przypadkach pomagają leki na potencję.

Tabletki Viagra lub Kamagra ułatwiają osiągnięcie wzwodu i jego utrzymanie. Działanie preparatów uzależnione jest od wystąpienia pobudzenia seksualnego.

W początkowych etapach związku nie trzeba się zbyt starać, by podniecić mężczyznę. W miarę upływu czasu proces ten staje się coraz trudniejszy, a dawne pożądanie osłabia rutyna, konflikty i stres z pracy. By rozbudzić chęć na zbliżenie można spróbować wielu elementów.

Od wprowadzenia gadżetów erotycznych do sypialni, poprzez próbę zrelaksowania się, aż do dotyku rozpalającego zmysły. Bywa, że problemy z podnieceniem i wywołaniem erekcji mają podłoże zdrowotne. W takim wypadku konieczna jest konsultacja lekarska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *