Jak zmienia się męskie libido w zależności od wieku?

0 Comments

Popęd seksualny jest kwestią indywidualną każdego z nas. Oczywiście duże znaczenie ma płeć i styl życia, ale najważniejszy jest wiek. Wraz z upływem lat, w naszym organizmie zachodzi wiele zmian, także hormonalnych, które wpływają na nasz popęd seksualny.

Nie można powiedzieć, że seks po 30 czy nawet 50 będzie wyglądał tak samo jak wtedy, kiedy mamy po 25 lat. Szczególne wahania libido mogą zaobserwować u siebie mężczyźni. Dlaczego tak się dzieje?

Libido się zmienia wraz z upływem lat

Mężczyźni wraz z wiekiem przechodzą przez wiele zmian, które odbywają się w ich wnętrzu. Jak więc zmieni się seks po 30, 40, 50 a nawet 60? Ciężko udzielić tu jednoznacznej odpowiedzi, gdyż kluczową rolę odegra męskie libido.

Nie da się ukryć, że seks jest niezwykle ważny w życiu każdego człowieka. Niektórzy stawiają swoje potrzeby seksualne, równorzędnie do potrzeby jedzenia i picia. Mówi się też, że panowie odczuwają popęd seksualny przez całe życie, co znacznie pomaga im uzyskać spełnienie w tej kwestii.

Nie mniej jednak, libido męskie, wraz z wiekiem ulega wielu zmianom. Jedną z nich, są ich chęci, a drugą są ich możliwości. Wraz z upływem lat, dają o sobie znać różnorodne zaburzenia seksualne, a także inne problemy, które pojawiły się, można powiedzieć, że znikąd.

Jednak oba te czynniki w znacznym stopniu wpływają na męską sprawność seksualną. Nie bójmy się więc jasno powiedzieć, że wraz z wiekiem, aktywność seksualna maleje w szczególności o mężczyzn.

Za umowną granicę wieku, w której takie zmiany następują, wymienia się próg pięćdziesięciu lat. Osiągając te lata, nie można powiedzieć, że panowie są tak samo sprawni jak w momencie kiedy mieli chociażby po 30 lat.

Nie mniej jednak, nie spada ich chęć bliskości, a także spełnienia pod względem seksualnym, więc dalej mają w głowie marzenia o łóżkowych igraszkach. Zwykło się też mówić, że seks z wiekiem staje się lepszy. Na co może mieć wpływ przede wszystkim doświadczenie.

Niestety, nie oznacza to równocześnie, że będzie on tak samo satysfakcjonujący i częsty. Męskie potrzeby zmieniają się wraz z wiekiem. Panowie więc nie odczuwają ogromnego pociągu do szalonych łóżkowych igraszek. Dobrze jest, gdy między partnerami dojdzie do rozmowy, wówczas zrozumieją oni swoje potrzeby zarówno psychiczne jak i fizyczne.

Męski popęd seksualny, a upływ lat

Męskie libido wraz z upływem lat znacznie spada i niestety dla większości panów, jest to fakt. Wiąże się to ze zmianami hormonalnymi, które zachodzą w ich organizmie. Jeśli więc mówimy o męskim popędzie seksualnym, musimy zdać sobie sprawę, że odpowiada za niego hormon nazywany testosteronem.

Jak więc łatwo się domyślić, im jego stężenie w męskim organizmie jest wyższe, tym większa jest także ochota na seks. Nie mniej jednak, wraz z kolejnymi urodzinami, poziom testosteronu we krwi znacznie się zmniejsza, co jest równoznaczne z tym, że maleją chęci do współżycia.

Zwykle przyjęło się mówić, że młodzi mężczyźni około 20-25 roku życia, nabuzowani są testosteronem. Okazuje się, że jest to całkowicie zasadne, gdyż wówczas ich apetyt na seks, szczególnie po pierwszej inicjacji jest ogromny. W ich krwi znajdują się wręcz ogromne ilości testosteronu.

Im mężczyzna jest młodszy, tym większe jest jego stężenie, co przejawia się tym, że męskie libido w tym wieku jest zdecydowanie najwyższe. Pierwsze spadki popędu seksualnego, związane z mniejszą produkcją testosteronu, mężczyzna jest wstanie zauważyć już po 30 roku życia.

Wówczas objawia się to także tym, że panowie tracą pewność siebie, a także nie czują się usatysfakcjonowani swoim wyglądem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *